1.ročník

Zprávička o 1.ročníku hudebního festivalu „Nasavrkání“

      V prostorách Letní terasy hotelu Šustr v Nasavrkách, se v sobotu 5.7.2014 uskutečnil1.ročník folk & country  festivalu Nasavrkání. Festival zahájila v 17.00 hodin skupina Kofe@Vlna z Olomouce. Trojice muzikantů i přes vytrvalý déšť posluchače skvěle bavila. Areál se postupně zaplňoval až do počtu (odhadem) 150-160 návštěvníků. Nástupem druhé kapely Wyrton z Ronova nad Doubravou se počasí již umoudřilo. Wyrton je velice uznávaná kapela v oblasti country hudby, což svým výkonem i potvrdila. Severočeští Stráníci, kteří vystřídali Wyrtony, jsou ostřílení muzikanti. Milovníci písní Simona & Garfunkela, The Beatles, Peter-Paul and Mary si přišli na své. Po Stránících nastoupila pořádající kapela Strunovrat, která si i se svými posluchači náležitě užívala krásnou atmosféru festiválku. Vrcholem festivalu bylo vystoupení legendárních Kantorů. Jejich, původně hodinové vystoupení, se protáhlo na dvojnásobek. Kantoři rozezpívali a roztančili nadšené publikum. Festival skvěle moderoval pan Mirek Ošanec a zásluhu na kvalitním ozvučení měli manželé Toupalovi.

     Chtěl bych poděkovat za spolupráci a podporu partnerům a sponzorům – městu Nasavrky, hotelu Šustr a firmám Meister s.r.o., Aksana s.r.o., Metaltechnik s.r.o. a KVIS Pardubice a.s.

     Věřím tomu, že se tento festival stane dobrou a vyhledávanou kulturní akcí Nasavrk a po čase snad i tradiční součástí kulturního života města.

                                                                                              Petr Šotta