XI.ročník

Slatiňanský vrabčák XI. ročník – časový harmonogram

15.00 : Věneband

15.45 : Pouta

16.45 : Mlask

17.20 : Strunovrat

18.20 : Devítka

19.30 : 4Zdi

20.20 : Robert Křesťan & Druhá Tráva

Moderuje : Mirek Ošanec

Zvuk : K.+H. Toupalovi

Sokolovna Slatiňany – Tyršova 489 GPS :49.9169300N, 15.8177567E

Přímo v sokolovně je hospůdka.

Možnosti přespání : Penzion Bonet – 469681200, www.motorestbonet.cz

Penzion-restaurace U Zámku – 602492930, www.ubytovani-uzamku.cz

Rychlý kontakt : 603528590 (Petr Šotta)

Menu XI.ročníku Slatňanského vrabčáka

 

Věneband  z Litomyšle je v podstatě rodinný projekt Josefa Věnečka, neboť kromě něho hrají v této kapele také jeho dcery Iva a Jana. Jana je navíc při svém mládí velice talentovanou autorkou většiny skladeb Věnebandu. Hudba této kapely je plná energie, jejich folk-rockové písně s dominantními elektrickými houslemi Jany Věnečkové se vyznačují neotřelými, někdy až překvapivými harmonickými postupy. O tom, že tato kapela opravdu umí, dokázala v letošním oblastním kole východočeské Porty v Pardubicích, kde Věneband zvítězil.

Pouta z Pardubic – známá a oblíbená východočeská kapela . Kapela začala vystupovat v roce 2003 jako volné pokračování tehdy končící oblíbené skupiny Poupata, na kterou Pouta navázala především svým repertoárem a obsazením. Postupem času byl repertoár, který je zařazování do škatulek folk, country a trampské muziky, rozšiřován o nové autorské písně.  Pouta jsou pravidelnými účastníky mnoha významných festivalů nejen v Čechách, ale i na Slovensku a Polsku.

Mlask z Chrudimi - originální bubenická show (3 zpívající bubeníci – Vojtěch Kudrnáč, Filip Tománek, Jakub Štrba a Jiří Valdman na basu). Hrají na běžné bicí a perkusivní nástroje, ale i na nástroje alternativní a využívají i hlasu.. V repertoaru mají převážně skladby vlastní, ale i osobité předělávky známých písní.

Strunovrat – domácí kapela, kterou z 50% tvoří manželé Šottovi, dále zpěvačka Zita Petříčková a hráč na bezpražcovou basu Saša Frei. Hudba Strunovratu , to jsou především pohodové, romantické písně z dílny Petra Šotty, opírající se o solidní instrumentální výkony. Na loňském X.ročníku Slatiňanského vrabčáka „poktřtil“ Strunovrat své první CD „Chlapec a moře“. Kapela poměrně hojně vystupuje na mnoha festivalech po celé republice. Má také „na svých bedrech“ organizaci tohoto festivalu.

4zdi z Pelhřimova – kapela hrající od roku 2003, a to stále ve stejném složení, což je plně v souladu s jejich neotřelým názvem. Jejich hudba a písně se vyznačují melodikou a lehkostí. 4zdi – folková kapela v tom nejlepším slova smyslu (barevnost, pohoda, velice kvalitní instrumentálně a vokálně).

Devítka je hudební  skupina s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož.  Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou  mohli  vídat i  ve skupině Žalman a spol.
   Devítka se opírá  o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.
   Kapela vydala devět cd, z nichž nejúspěšnější se jmenuje "Duše v peří". Za pozornost stojí i cd s názevem "U Ježíška 9", které je složeno z převážně  původních adventních písní.
   V současné době s Devítku vystupuje jako host zpěvačka Madla Klupková, která kapelu obohacuje o pátý vokál. V této sestavě si můžete Devítku poslechnout na novém cd "DEVÍTKA LIVE 2013".

Robert Křesťan&Druhá Tráva – je v současnosti nejuznávanější česká bluegrassová  kapela. Po odchodu Roberta Křesťana a Luboše Maliny z kapely Poutníci, založili tito v roce 1991 Druhou Trávu. Obklopeni dalšími špičkovými muzikanty (např. kytarista Pavel Malina – bratr Luboše), kapela okamžitě ovládla špičku tohoto žánru u nás. Druhá Tráva vyjíždí i  na úspěšná turné do USA. Kapela občas spolupracuje a koncertuje se špičkovými hráči bluegrassu, country (např.Tony Trischka, Andy Owens aj.). Robert Křesťan – vynikající zpěvák s nezaměnitelným hlasem a velice talentovaný autor písní (např. Panenka, Až uslyšíš hvízdání…) byl frontmanem Poutníků a skvěle rozvíjí svůj talent a umění i v Druhé Trávě. Hudba Druhé Trávy se dá popsat jako žánrově širokopásmová – od klasického bluegrassu, country, folku až po hudbu s rockovými kořeny. Úprava a interpretace skladby Marka Knopflera z Dire Streits „ Telegraf Road“ je strhující!

Máme se na co těšit, tak přijďte 21.11.2015 do slatiňanské sokolovny, bude to stát za to.