Archiv akcí

 

Po roce hrajeme opět v Chrudimi v divadle Karla Pippicha

XIV. ročník festivalu Slatiňanský vrabčák – informace

Časový harmonogram

15.00   Křáp

15.50   Listověj

16.40   Passage

17.40   Kdoví

18.30   Strunovrat

19.30   Žalman&Spol

20.40   Mrakoplaš

Možnosti přespání :

Motel Bonet, restaurace Pod Zámkem, nebo penziony v Chrudimi (zařizuje si každý sám).

Případné dotazy, info : Petr Šotta, mob.  603528590 - telefonicky je možné zamluvit si levnější (předprodejové) vstupenky, které budou předány na jméno u pokladny na místě.         

 

         

 
 

Naše koncerty ve dnech 28. - 30.9.2018

     

 Nový festival na konci léta v Krucemburku.

   

  Opět po dvou letech super festival s tradicí !

 Krásný festiválek Jirky Nohela. Moc se tam těšíme !

       

  Pěkný festival Standy Haláčka u Sadské.

5. ročník festivalu NASAVRKÁNÍ

 

 

V pátek 22.6. 2018 se v prostorách letní terasy Hotelu Šustr uskuteční 5. ročník festivalu Nasavrkání . Levnější vstupenky si můžete zajistit v předprodeji v prodejně galanterie u paní Petrové nebo v informačním centru v Nasavrkách,  a to od pondělí 4.6. 2018.

Pavlína Jíšová & Bababand - Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech.Své písně, texty a hudbu představuje především ve své kapele Pavlína Jíšová & Bababand , ve které se také doprovází na akustickou kytaru.Vystudovala češtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a už během studií si díky svému nezaměnitelnému hlasu vydobyla na hudební scéně pevné místo.V současnosti se kromě aktivní koncertní činnosti věnuje prezentaci hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelné hudební relaci „Písničkové rozhovory“, kterou připravuje spolu s Adélou Jonášovou jako scénáristka a moderátorka.                                                                                                                                                                             Potokap je slánská indie-folková kapela s písničkářskými kořeny, která mnohem více než ve Slaném, vystupuje na koncertech a festivalech po celé ČR. Z autorského repertoáru kapely dýchají vlivy a zkušenosti muzikantů z jiných žánrů jako country, swing, reggae, pop, ale i latina. Potokap se nerad uzavírá v jedné malé škatulce a jeho repertoár je díky tomu rozmanitý. Najdete v něm romantiku, mystiku, ale čím dál více i písně se současnými tématy.

Vojta Kiďák Tomáško, vlastním jménem Vojtěch Tomáško  je významná osobnost české folkové scény, trampský a folkový písničkář z Lokte nad Ohří, zakladatel a dlouholetý člen skupiny Roháči. Držitel několika Port. Je autorem známého trampského hitu „Toulavej“V současnosti vystupuje po celé republice sólově.

Pepa Štross&syn – Pea Štross je významný a uznávaný písničkář. Jeho swingující písně jsou chytlavé a vtipné. Již několik let ho doprovází jeho syn Matěj, který je šikovným kytaristou. V současnosti často vystupují společně v programu Radima Uzla a také Ivo Šmoldase. Pepa Štross je také vynikajícím a velice vyhledávaným moderátorem hudebních pořadů a festivalů po celé republice. Můžeme se na něj v této roli také těšit i letos v Nasavrkách.

Kapelu Strunovrat není třeba představovat, její kapelník Petr Šotta je společně s městem Nasavrky organizátorem této akce.

Těšíme se na setkání s vámi!

 

Petr Šotta

 

 

 HN Jam - Klub Tercie v Praze  

        

  Festival trampských písní v Chocni  

Těšíme se na vás v chrudimském divadle Karla Pippicha.

Přejeme vše dobré a těšíme se na vás na našich koncertech.

 Samostatný koncert po 8 letech. Již sbírám odvahu a srdečně vás zvu! 

   

    

Slatiňanský vrabčák po třinácté

V sobotu 4.11.2017 se uskuteční v slatiňanské sokolovně XIII. ročník hudebního festivalu Slatiňanský vrabčák.

Festival začíná, jako již tradičně, v 15.00 hodin a kdo přijde, může vidět a slyšet :

MEZIMĚSTO - zakládajícími členy kapely MeziMěsto jsou Ondra Podeszwa, Vojta Rohlíček a Jana Bílíková, kteří se spolu scházejí od podzimu roku 2015. Od podzimu roku 2016 do MeziMěsta přibyl i nejmladší člen Adam Vojtěch, který kapele udává rytmus a krotí ostatní členy kapely v jejich přílišném hudebním rytmickém rozletu. Nová a mladá kapela na pomezí folku a jazzu s českými autorskými písničkami psanými vrchním kapelníkem Ondrou pendluje každý měsíc mezi Pardubicemi – Černou u Bohdanče a Prahou, nicméně na chuti do hraní jim to neubírá

DOMINO - Olomoucká kapela, která se svou tvorbou  nejspíše blíží pojetí etno-folku. Čerpá z moravského hudebního folklóru, který si kapela sama upravuje. Z repertoáru najdete balady, zbojnické i lyrické písně. Pro zpestření své i posluchačské si občas zazpívají a zahrají tradicionály či folkové standardy.

EPYDEMYE - Jihočeské akustické folk, až folkrockové trio, které je již možno považovat za naší absolutní špičku v tomto žánru. V roce 2015 skupina natočila monotematickou desku Kotlina – jedenáct příběhů z české historie 20. století. Hrdiny písní jsou např. Milada Horáková, Jan Palach, Adolf Opálka, Josef Mašín, či zrádce Karel Čurda aj. Album Kotlina získalo nominaci na Ceny Anděl 2015 v žánrové kategorii Folka Country a stalo se Albem roku 2015 v anketě Rádia Proglas.

STRUNOVRAT - domácí kvarteto muzikantů, které festival spolupořádá a nemůže na něm, samozřejmě, chybět.

VÍŤA TRONÍČEK TRIO - trojice výborných muzikantů ze dvou „domovských“ kapel – Víťa Troníček (kytara, zpěv), Petr Feďa Opočenský (kontrabas), oba z kapely Marien a Jan Kouba (dobro, zpěv) z kapely Elixír hrají rádi a s chutí si zahrají i country.

VOKOBERE - jedná se o seskupení muzikantů, kteří se po několika úspěšných společných vystoupení rozhodli, že svoji hudbu představí širší veřejnosti. Společně absolvovali kromě svých vlastních koncertů několik vystoupení s významnými hosty (Marta Kubišová, Lucie Vondráčková, Šárka Rezková, nebo Zuzana Michnová)
Tvorba Vokobere znamená příjemné melodické písničky, výrazné trojhlasy, sound akustických kytar a pecussí a především dobrou náladu. Tvorba: vlastní písničky, ale také Beatles, Eagles, Crosby Stills Nash and Young, nebo Marsyas, Koncertní i klubová podoba vystoupení je plná humoru, kytarové muziky, melodických písniček a samozřejmě působivých sborů, kdy zazní skladby, Máš chuť majoránky, Svatební, Týden, Home, Velká láska, ale také Leaving on The Jet Plane, Because, nebo Seven Bridges Road.Tomáš Berka (také Corpus Delicti) je vynikající kytarista a ve sborech mu zde patří vyšší hlasy, Petr Kocman kromě Vokobere koncertuje s vlastní kapelou PK Band a hostuje u různých významných interpretů. Ve VKB je tady pochopitelně nejen interpretem ale také autorem několika písniček. Jiří Vondráček je v tomto seskupení jak interpretem, tak i autorem mnoha písniček, které právě zde dostávají svoji akusticko- sborovou podobu a tím se žánrově vrací ke svému působení ve skupině Marsyas.

Jimmy Bozeman The Lazy Pigs - Jimmy Bozeman je americký písničkář, který má za sebou téměř třicetiletou hudební kariéru. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst – z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se v r. 1991 usadil. S kapelami The Lazy Pigs a Band of Jakeys natočil již sedm alb na kterých hraje svůj nefalšovaný americký folk-hillbilly, honky tonk a country blues.Doprovodnou skupinu tvoří zkušení čeští muzikanti, kteří za sebou mají spolupráci s interprety mnoha zvučných jmen, jako jsou Robert Křesťan a Druhá Tráva, Ramblin Rex, Věra Martinová, Ivonne Sanchez, Pavel Bobek, Mike Marshall, Cop a další.  Album natočené v současné sestavě nese název OLD, NEW AND IN BETWEEN. Jimmy Bozeman kytara, zpěv - Pepa Malina housle, whistles, zpěv - Svatka Štěpánková kontrabas, zpěv - Tomáš Vokurka snare drum - Zdeňek Jahoda mandolína.

 

Předprodej levnějších vstupenek bude zahájen od 9.10. 2017 na těchto místech :

Slatiňany – galanterie paní Petrové

Chrudim – informační centrum

Nasavrky – informační centrum

Těší se na vás Petr Šotta a kapela Strunovrat

Časový harmonogram                                         

15.00   Meziměsto

15.40   Domino

16.40   Epydemye

17.50   Strunovrat

19.00   Víťa Troníček Trio

19.50   Vokobere

20.50   Jimmy Bozeman The Lazy Pigs

 

Moderuje Mirek Ošanec.

Zvuk : K+H Toupalovi.

 

 

 

 

     

 NA TENTO VÍKEND SE MOC TĚŠÍME!

V sobotu 26.8.2017 nás můžete slyšet v Ratibořicích

Bílinská Lesní kavárna na Kyselce, známá spíše pod názvem Kafáč, slaví 125 let od svého vzniku. 125 let, to už je kus historie, zvláště pro kavárnu. Pamatuje c.k. mocnářství, masarykovskou republiku, přežila 2 světové války i komunisický režim a stále slouží svému účelu. A to i přes to, že je celá ze dřeva. Nádherná stavba v krásném prostředí bývalých významných lázní.
Tak komu by se chtělo s námi oslavit toto výročí, tak doražte v sobotu 5.8.2017 do Bíliny. Je zde také nádherné koupaliště (kam se hrabou všechny papundeklové aquaparky). Za výšlap i stojí nejkrásnější česká skála Bořeň.

Fotka uživatele STRUNOVRAT.

        

 CHRASTECKÝ FOLKOVÝ FESTIVAL 

             

   Folková Růže 2017     

Strunovrat hraje v pátek 14.7. od 14.40 hodin na 3.nádvoří.

 Pozvánka na IV. ročník NASAVRKÁNÍ

Na pozvání kapely POTOKAP jedeme do Knovíze u Slaného

  

   Pozvánka do Malostranské Besedy  

 Pozvánka do divadla K.Pippicha v Chrudimi

XII. ročník Slatiňanského vrabčáka je za námi. Děkuji kapelám za krásnou muziku, divákům za to, že přišli a vytvořili krásnou atmosféru, kamarádům za organizační pomoc a "pohodu v zákulisí", sponzorům a partnerům za přízeň a podporu. Cokoliv by z tohoto soukolí vypadlo, tak to nebude fungovat. Ještě jednou - díky! A můžeme se těšit na XIII. ročník, který se uskuteční na stejném místě v sobotu 18.11.2017. Petr Šotta

 

 XII.ROČNÍK SLATIŇANSKÉHO VRABČÁKA

Říčky u Ústí nad Orlicí

 

Zubří u trhové Kamenice

Pozvánka do divadla Ampulka v Třebíči.

A opět Morava. V pátek 19.8.2016 od 18.30 si nás můžete vidět a slyšet v hospodě v Hrdé Vsi u přehrady Vír a v sobotu v Mariánském údolí u Olomouce na festivalu Folk na letním.

 

Přijďte na HLINECKÝ FOLKOVÝ ŠPEKÁČEK - krásný festival s mnohaletou tradicí a v novém, krásném prostředí (Hlinsko - Blato)! Těšíme se na vás!!

V sobotu 6.8.2016 nás můžete vidět a slyšet na festivalu Čechtická lilie a v neděli 7.8.2016 odpoledne v Telči na Kocouří scéně (spolu s námi také 4 zdi).

 

A hurá na Moravu!

Léto klepe na dveře a s ním i III. ročník NASAVRKÁNÍ

První prázdninový den - v pátek 1.7.2016 můžete zavítat do Nasavrk - městečka v Železných horách, proslulé nejen svou keltskou historií, centrem včelařů, ale i krásným okolím (Sečská přehrada, Strádovské peklo v romantickém údolí řeky Chrudimky...). A k tomu příjemný festiválek s kopou pěkné muziky! Festival začíná v 18.00 hodin, předpokládaný konec bude okolo 23.30 hodin. Nocleh v místě zajištěn, nutné předem nahlásit a domluvit přes mob. číslo : 603528590.

Druhá Tráva v letošním roce slaví 25 let aktivní a veleúspěšné umělecké

činnosti. Je nám ctí jim býti předkapelou, moc se těšíme!

 

 

 

 

 

XI. ročník Slatiňanského vrabčáka se blíží!

Slatiňanská sokolovna 21.11.2015 od 15.00 hodin

 

Předprodej levnějších vstupenek bude zahájen 13.10.2015 :

Infocentrum Slatiňany (469660239)

Infocentrum Nasavrky (469677566)

Infocentrum Chrudim (469657821, 773993333)

Cena vstupného : předprodej 150,- Kč, na místě 200,- Kč

                             děti, studenti, důchodci, ZTP 100,- Kč

                             rodinné vstupné : 2 dospělí + děti 450,- Kč

Rychlý kontakt pro další informace (možnosti přespání apod.) :

PETR ŠOTTA : 603528590

              P R O G R A M  11. ročníku

 

 

 

 

Rozloučení s prázdninami v Ratibořicích

XI.ročník Mraufestu již v sobotu 22.8.2015!

Pozvání do Břidličné na KALFEST

Folkové setkání v Herálci

Dvoudenní festival Stráníků. Strunovrat zakončuje v pátek v kulturáčku v Koječíně.

Prázdniny v Telči již v plném proudu!

Strunovrat na Kocouří scéně 3.8.2015 od 17.00 hodin.

II.ročník Nasavrkání se na vás těší!

Možnost solidního a levného přespání v místě. Pro bližší informace rychlý kontakt : Petr Šotta 603528590.

Je nám velkou ctí a potěšením zahrát si na 1.ročníku tohoto skvěle obsazeného festivalu. Přijeďte se podívat a poslouchat 30.5.2015 do Vlásenické Lhoty. Těšíme se na vás!